Wygodniejsza praca na krześle czy fotelu? Wybierz sam!

krzesło biurowe

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, czy w pracy lepiej się sprawdzi krzesło czy fotel? Pomożemy Ci odpowiedzieć na to pytanie. Zapoznaj się z naszymi poradami i spraw, by Twoja codzienna praca była bardzo wygodna. Poniżej znajdziecie kategorie, według których ocenialiśmy krzesło i fotel biurowy. Co jest lepsze? Sami rozstrzygnijcie!

Bezpieczeństwo

Zanim zdecydujesz się na zakup krzesła biurowego czy fotela, zastanów się, czy zagwarantuje Ci bezpieczeństwo podczas pracy. Dowiedz się więcej i ciesz się bezpieczeństwem siedzenia już teraz.

  • Krzesło biurowe

Niewątpliwym plusem krzesła biurowego jest między to, że jest przede wszystkim bardziej stabilne od fotela biurowego. W odróżnieniu od fotela krzesło nie posiada kółek, które pomagają przemieszczać fotel z miejsca na miejsce.

  • Fotel biurowy

Fotel biurowy jest o wiele bardziej bezpieczny z punktu widzenia potrzeb kręgosłupa. Takie siedzisko możesz dopasować bez trudu do swoich pleców. Z drugiej jednak strony, ze względu na to, że fotel biurowy posiada kółka, jest również mniej stabilny niż krzesło biurowe.

Ergonomia

Ergonomia jest bardzo ważna, zwłaszcza w pracy biurowej. Sprawdź, które siedzisko w większym stopniu spełnia wymogi BHP. Zobacz naszą ocenę.

  • Fotel biurowy

Fotel biurowy posiada wiele mechanizmów, które pozwalają na precyzyjne dostosowanie fotelu do potrzeb danej osoby. Jeśli więc ktoś szuka siedziska, które zapewni mu wygodę, już teraz wypróbuj po wygodny fotel biurowy. Fotele biurowe mogą być w dowolny sposób regulowane, dlatego bez trudu dopasujesz je do swoich potrzeb.

  • Krzesło biurowe

Krzesło biurowe jest mniej uniwersalne. Nie posiada opcji zmieniania nachylenia czy oparcia, dlatego osoba, która decyduje się siedzieć na krześle musi dostosować się do standardów krzesła. Nie jest to odpowiednie siedzisko dla tych osób, które cenią sobie wszelkie udogodnienia. Dlatego jeśli nie należysz do tych osób, które mogą siedzieć wszędzie, już teraz sięgnij po fotel biurowy.

Mobilność

Łatwe przemieszczanie siedziska z miejsca na miejsce to kolejny wyznacznik jego atrakcyjności. Zastanów się, czy Twój fotel biurowy czy krzesło biurowe spełnia te wymogi. Badania potwierdzają, że pracownicy cenią sobie krzesła i fotele biurowe, które pozwalają na łatwe przemieszczanie siedziska z miejsca na miejsce.

  • Fotel biurowy

Fotel biurowy został wyposażony w kółka, które umożliwiają mu przemieszczanie z miejsca na miejsce. Dlatego jeśli szukasz siedziska, które będziesz przenosił z miejsca na miejsce, sięgnij po fotel biurowy. Pozwoli Ci on na bardzo łatwe przenoszenie (a raczej przesuwanie) fotela z miejsca na miejsce.

  • Krzesło biurowe

Krzesło biurowe są pozbawione tego typu udogodnień. Krzesła biurowe sprawdzą się o wiele lepiej na salach konferencyjnych czy salach spotkań, gdzie najważniejsze jest stabilne siedzenie w jednym miejscu. Jeśli więc planujesz zorganizować konferencję lub spotkanie konferencyjne, jesteśmy przekonani, że krzesło biurowe sprawdzi się o wiele lepiej niż fotel biurowy.

Wygoda siedzenia

To chyba najważniejszy punkt naszego zestawienia. Cóż dadzą wszystkie możliwości naszego siedziska, jeżeli nie gwarantuje nam wygody podczas siedzenia.

  • Lepsze krzesło biurowe czy fotel biurowy?

Tu musisz sam zastanowić się, czy bardziej odpowiada Ci miękkie siedzisko czy raczej twarde krzesło. To od Twoich preferencji zależy wiele. Jeżeli będzie Ci wygodniej siedzieć na miękkim stołku, zrezygnuj z krzesła biurowego na rzecz wygodnego fotela.

Zadbaj już teraz o to, na czym siedzisz i ciesz się codziennym komfortem wynikającym z siedzenia na bardzo wygodnym krześle.

Podejmij decyzję!

Powyżej przedstawiliśmy Ci pozytywne strony wynikające z użytkowania jednego lub drugiego siedziska. Nie czekaj i już teraz podejmij decyzję, na czym chciałbyś siedzieć. Krzesło czy fotel biurowy? Decyzja należy do Ciebie. Zadbaj o komfort Twojej pracy i ciesz się codziennymi obowiązkami i wygodnym siedzeniem. Skorzystaj z naszych podpowiedzi i miej radość z siedzenia.

 Izabela Dobrzyńska

Specjalistka ds. wyposażania przestrzeni biurowych.