Pierwsze wrażenie kluczem do sukcesu

recepcja - pierwsze wrażenie

Recepcja będzie zawsze pierwszym miejscem, gdzie dochodzi do kontaktu z klientem, dlatego tam również buduje się pierwsze wrażenie, które często może być kluczem do sukcesu. Projekt recepcji nie może być traktowany jako dodatek do projektu biura. Raczej powinno się go potraktować jako inwestycję całkowicie odrębną, którą będzie można przygotować w sposób staranny biorąc pod uwagę profil działalności firmy. Pierwsza kwestia to oczywiście usytuowanie recepcji w budynku. Na pewno recepcja musi się znajdować blisko drzwi wejściowych i jednocześnie powinna być blisko ciągów komunikacyjnych w budynku. Dostęp musi być niezakłócony a sama recepcja musi być bardzo dobrze widoczna.

Chodzi o to, by jej elementy były dobrze dostrzegalne razem z dużym logo firmy, które powinno się tam znaleźć. Jest to również pewien punkt orientacyjny dla klienta, który pojawia się tam pierwszy raz i szuka konkretnej marki. Gdy mamy już usytuowanie trzeba się zatroszczyć o aranżację całej przestrzeni. Najważniejszym miejscem będzie tam duża biurowa lada, która nie powinna być ograniczeniem ale stanowić centrum. Lada pozwoli na organizację pracy i utrzymanie w takim miejscu względnego porządku co także wydaje się dość istotną kwestią.

Chodzi również o to, by pracownik w recepcji mógł mieć pod ladą wszystkie swoje potrzebne dokumenty a klient mógł spokojnie podejść i załatwić sprawę. Wysokość powinna być dopasowana do różnego wzrostu, powinno być też miejsce dla osób niepełnosprawnych. Przygotowując idealną recepcję trzeba oczywiście pomyśleć o tym jak będzie się estetycznie prezentować cała recepcja. Jest to ważna sprawa ponieważ tak naprawdę muszą się tam znaleźć jakieś elementy, które będą w stanie przykuwać wzrok. Dzięki temu klient, który pojawi się w recepcji od samego początku będzie miał dobre wrażenie i będzie dobrze postrzegał taką firmę. Trzeba tutaj połączyć atrakcyjność estetyczną z funkcjonalnością i praktycznością takiego miejsca. Wtedy rzeczywiście stworzy się recepcję, która stanie się dla naszej firmy jakby doskonałą wizytówką.Izabela Dobrzyńska

Specjalistka ds. wyposażania przestrzeni biurowych.