Korzyści z coworkingu - 5 powodów, dla których jest lepszy niż zwykłe biuro

Co-working jest wygodny, ponieważ możesz wybrać środowisko, w którym najchętniej pracujesz, niezależnie od tego, w czym jesteś ekspertem. Bet22 login procedur lub wsparcia technicznego" - mówi Matthew Jenkins. Ale korzyści nie kończą się na tym. W tym artykule podpowiemy Ci, jak wykorzystać wszystkie zalety co-workingu.

Każdy, kto zakłada firmę lub pracuje w dużej międzynarodowej korporacji, jak Bet22 login, zna pojęcie co-workingu. Ale czy wiesz o wszystkich jego zaletach? W tym artykule dowiesz się o mniej oczywistych korzyściach z przestrzeni co-workingowej i jak je w pełni wykorzystać.

Ludzie wokół Ciebie mogą zachęcać do nowych pomysłów

Zazwyczaj w przestrzeni co-workingowej znajdują się długie stoły, przy których siedzą osoby pracujące w różnych dziedzinach. Oprócz miejsca pracy mają oni do dyspozycji wspólną kuchnię i część wypoczynkową. W rezultacie projektanci, prawnicy, programiści i przedstawiciele wielu innych zawodów spędzają dużo czasu w jednym pomieszczeniu, co ułatwia przepływ interakcji z nowymi obszarami wiedzy, a także wymianę doświadczeń. W zwykłym biurze różni specjaliści rzadko się ze sobą stykają.

Praca w przestrzeni coworkingowej jest mniej siedząca

Jeśli w budynku znajduje się siłownia lub kącik gimnastyczny, oznacza to, że możesz poświęcić więcej czasu na podnoszenie ciężarów niż na kawę i ciasteczka. Kluczem do tego jest fakt, że ćwiczenia sprzyjają lepszemu funkcjonowaniu mózgu. Twoja krew zostaje napompowana, a wraz z nią Twoja kreatywność! Liczne badania wykazują, że regularna aktywność fizyczna i medytacja zwiększają produktywność i ożywiają myślenie, a także zmniejszają stres. Zwiększa się wytrzymałość i koncentracja, co pozwala szybciej wykonywać zadania. Nawet jeśli w pomieszczeniu nie ma kącików do ćwiczeń, i tak więcej się przemieszczasz z miejsca na miejsce, na przemian preferując wspólne biurka, sale konferencyjne lub recepcję z kanapą, ponieważ nie jesteś ograniczony do jednego biura.

Co-Working daje większą swobodę w wyborze miejsca i czasu pracy

Osoby pracujące zdalnie nie potrzebują tradycyjnego biura, ale od czasu do czasu muszą pracować poza domem. Zmiana otoczenia z pewnością ma pozytywny wpływ na produktywność, dlatego coraz więcej freelancerów wynajmuje przestrzeń co-workingową. Ponadto daje to więcej możliwości w zakresie harmonogramu pracy, ponieważ zazwyczaj jest otwarta dłużej niż zwykłe biuro.

Co-Working jest niezbędny dla tych, którzy nie mają biura

Podobnie jak większość biur, większość przestrzeni co-workingowych oferuje darmową herbatę, kawę, ciastka, słodycze i oczywiście Wi-Fi, co pozwala skupić się na pracy bez rozpraszania się codziennymi sprawami. W niektórych przestrzeniach co-workingowych jest też recepcjonistka - przydatna, jeśli planujesz zapraszać klientów na spotkania.

Lepsze życie towarzyskie

Jeśli zmieniłeś pracę ze zwykłego biura na zdalną, z pewnością zacząłeś czuć się swobodniej. Ale co z kontaktami towarzyskimi? Praca w systemie co-workingu przełamuje barierę między pracą a życiem towarzyskim. Łatwo jest poznać nowych ludzi, a nawet nawiązać przydatne znajomości.

Jak wybrać miejsce do pracy w systemie coworkingowym?

  • Dostępność i parking. Wybierając przestrzeń coworkingową, sprawdź, jaka jest infrastruktura wokół centrum biurowego. Upewnij się, że można tam łatwo dojechać środkami transportu publicznego. Jeśli masz prywatny samochód, zapytaj o dostępność parkingu.
  • Lunch i siłownia. Upewnij się, że w pobliżu znajduje się dobrej jakości lokal gastronomiczny w przystępnej cenie. Jeśli uprawiasz sport, zapytaj o pobliską siłownię. Darmowa kawa. Zwróć uwagę na wspólną kuchnię w biurze - niektóre przestrzenie coworkingowe instalują tam ekspresy do kawy z darmową kawą dla mieszkańców.
  • Godziny pracy.. Sprawdź harmonogram pracy biura - niektóre przestrzenie coworkingowe są zamknięte w weekendy i czynne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
  • Szybkość dostępu do Internetu. Upewnij się, że prędkość ta jest wystarczająca, abyś mógł wykonać swoje zadania (np. załadować zdjęcia do chmury).

Harmonogram i lokalizacja wydarzeń. Ważne jest, aby wydarzenia organizowane w Twoim centrum biurowym nie zakłócały pracy gości. Upewnij się, że sala spotkań coworkingowych jest bezpiecznie odizolowana od obszaru pracy.

Recenzje o coworkingu. Zapoznaj się z opiniami na temat danej przestrzeni biurowej, zarówno na portalach społecznościowych, jak i, jeśli to możliwe, od dotychczasowych najemców.

Liczba sal konferencyjnych. Zapytaj o całkowitą liczbę pracowników coworkingu i porównaj ją z liczbą dostępnych sal konferencyjnych. Dowiedz się, w jaki sposób i na jak długo możesz zarezerwować salę konferencyjną.

Specjalizacja coworkingu. Wybierz przestrzeń biurową, która specjalizuje się w Twoim rodzaju działalności. Na przykład, jeśli zajmujesz się produkcją odzieży, poszukaj przestrzeni coworkingowej do szycia, która jest wyposażona w profesjonalne stoły i maszyny do szycia.Izabela Dobrzyńska

Specjalistka ds. wyposażania przestrzeni biurowych.