Recepcja biurowa – jakie meble mogą wchodzić w jej skład?

lada biurowa

Jeśli chodzi o meble, które należy przygotować w recepcji w biurze to przede wszystkim będzie się nam kojarzyła lada. Jednak nie będzie to jedyny mebel, który wejdzie w skład recepcji. Jednak to właśnie lada jest takim elementem, który jest szczególnie ważny. Przy niej będą obsługiwani klienci biura i mogą tam uzyskać informację, które będą ich interesować. Jest to swego rodzaju wizytówka firmy w oczach innych, dlatego warto się postarać, by takie miejsce było funkcjonalne oraz miłe dla oka. Wygląd czy kształt lady będzie uzależniony od tego jakie możliwości aranżacji są w takim miejscu oraz w jakim stylu firma będzie chciała taką aranżację zrealizować. W nowoczesnych recepcjach bardzo często stawia się na lady, które mają oryginalne kształty i tym samym mają także minimalistyczną formę. Taka właśnie minimalistyczna forma obecnie jest najbardziej popularna. W klasycznych biurach można natomiast zastosować ladę w stylu retro.

Oczywiście obowiązkowym elementem w dobrze przygotowanej recepcji będzie szafa na dokumenty. Jest to bardzo ważna kwestia ponieważ w ten sposób recepcja może dużo skuteczniej porządkować swoją pracę. można miedzy innymi przechowywać tam dokumenty, pisma czy korespondencje i wszystko będzie należycie utrzymane. Oczywiście można tam mieć także różne akcesoria niezbędne w czasie pracy biurowej. Dobrze będzie, jeśli w recepcji będzie się także znajdowała szafa, w której będzie można schować okrycie zwierzchnie czy torebki pracowników.

Natomiast dla gości przygotowuje się dopasowane pod kątem estetycznym wieszaki oraz stojaki na parasole. To taki element, który sprawi, że klienci komfortowo poczują się w takim biurze i nie będą się musieli męczyć czy to z płaszczem czy z parasolem. Oczywiście wszystkie elementy, które będzie się chciało wstawić do takiego biura należy dobrze skomponować pod kątem estetycznym z innymi elementami i meblami. W recepcji muszą się także pojawić oczywiście odpowiednie miejsca dla klientów, jeśli czekają oni dopiero na spotkanie. Dlatego warto wstawić tam krzesła albo sofę, do której można dostawić stolik kawowy, a klientom dać dostęp do świeżych gazet.Izabela Dobrzyńska

Specjalistka ds. wyposażania przestrzeni biurowych.