Wybierz idealną ladę recepcyjną!

lada recepcyjna

Prowadzisz biznes lub zajmujesz się wyposażaniem biura w firmie, w której pracujesz? Zapewne zdajesz sobie sprawę, że oprócz typowych mebli biurowych możesz zostać poproszony również o to, by wybrać odpowiednią ladę recepcyjną. Dziś podpowiemy Ci, czym kierować się podczas wybierania lady.

Zadbaj o bezpieczeństwo pracy

Najważniejsze jest bezpieczeństwo pracownika. Pamiętaj o tym także, gdy wyposażasz recepcję. Niech lada recepcyjna, którą planujesz kupić będzie ergonomiczna. Używając słowa "ergonomiczna" mamy na myśli przede wszystkim mebel funkcjonalny, a przy tym bezpieczny dla zdrowia recepcjonisty oraz gości, którzy przychodzą do Twojej firmy. Dlatego ważne, czy lady recepcyjne posiadają odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość gwarantującą bezpieczną pracę.

Sprawdź półki

Cenną funkcjonalnością lad recepcyjnych jest przede wszystkim ich pojemność. Lada recepcyjna nie powinna się tylko dobrze prezentować, ale także dawać możliwość przechowywania od strony recepcjonisty/recepcjonistki różnego rodzaju paczek. To właśnie sekretariat jest często miejscem, z którego przesyła się pakunki w różne miejsca lub przekazuje kurierowi. Z tego powodu każda dobra lada recepcyjna powinna być wyposażona w tego typu udogodnienia. Dzięki temu praca będzie bardzo komfortowa dla recepcjonisty, który nie będzie musiał chodzić do schowka czy kantorka po pakunki. Będzie miał również miejsce na swoje dokumenty.

Zaszalej z kolorem i kształtem!

Kto powiedział, że lada recepcyjna ma wyglądać jak klasyczny mebel biurowy. Wprowadź trochę świeżości do swojego biura i pozwól sobie na odrobinę szaleństwa. Niech Twoja lada recepcyjna będzie wyposażona w różne kolorowe elementy. W ten sposób będzie się rzucała w oczy już przy wejściu i będzie zachęcać do odwiedzenia Twojej firmy. Postaw również na ciekawe kształty lady recepcyjnej, które ożywią nudną przestrzeń biurową.

Zapytaj o zdanie pracowników

Badania wykazały, że pracownicy, którzy mają wpływ na to, jak wygląda ich przestrzeń biurowa, pracują bardziej wydajnie. Wykorzystaj ten fakt. Zapytaj ich o to i dowiedz się, jakie mają preferencje. Wybierając ladę recepcyjną, która im się podoba, budujesz pozytywne relacje ze swoim zespołem, co przekłada się na wytworzenie pozytywnej atmosfery w Twoim miejscu pracy.Izabela Dobrzyńska

Specjalistka ds. wyposażania przestrzeni biurowych.